В бара. Мъж поръчва бира, изпива я, поглежда в джобчето на ризата си и поръчва още една бира, която изпива, поглежда в джобчето и поръчва друга... След поредната поръчка барманът го пита:
- Защо искаш бира, изпиваш я и си поглеждаш в джоба?
Човекът отговаря:
- Защото в джоба имам снимка на жената - ще пия, докато започне да изглежда по-добре, и чак тогава ще се прибера вкъщи.
Между приятели:
- Защо за Нова година купи на жена си кожено палто? Нали уж нещо не се разбирахте...
- Ами да - смятам да се развеждам, а със старото палто тя няма да иска да дойде до съда.