Слонът стъпил в един мравуняк. Мравките се покатерили на него.
Слонът разтърсил глава и те изпопадали. Останал само Пешо.
Другите мравки започнали да викат:
- Удуши го, Пешо!
Слонът побягнал. След малко клон съборил Пешо.
Той се върнал при другите и те го попитали:
- Къде е слона?
- Избяга.
- Лъжеш, Пешо! Още дъвчеш!
Минути преди затварянето на магазин, мързелив продавач прибирал стоката. В този момент влезнала една баба.
- О, колко хубаво, че работите. Имате ли пиле?
Продавачът отворил хладилника и извадил последното пиле. Внимателно го сложил на кантара. Везната показвала точно един килограм.
- Нямате ли по-малко? - попитала баба.
Продавачът върнал пилето във фризера и го извадил отново. Сложил го на кантара и чукнал с пръст по скалата. Този път отчело половин килограм.
- Отлично! Ще взема и двете!