- Защо плачеш? - попитал един минувач дете, което плачело на централната улица.
- Мама ми даде левче, а аз го изгубих.
- Ето ти левче, недей плака.
Детето взело левчето и заплакало още по-силно.
- Защо плачеш пак?
- Защото, ако не бях си изгубила левчето, сега щях да имам две левчета...
...Cinderella, което означава Пепеляшка. Едно време казвах така на едно момиче, но веднъж под въздействието на алкохола се обърках и я нарекох Пепелянка...