Вълкът срещнал Червената шапчица. Казал й:
- Ще те изям, ако не дадеш да те целуна там, където никой не те е целувал.
- Къде? По кошничката или по шапчицата?
Навремето един младеж го оженили насила за девойка, която не познавал. Първата брачна нощ, трябва да си лягат. Младежът вече почти примирен казал на девойката:
- Че си грозна - грозна си, че си проста - проста си, а дано поне да си девствена!
Девойката навела гузно глава и казала:
- А дано.... ама надали....