Жена е при психиатъра:
- Докторе, а можете ли да ми предизвикате мания за преследване?
- Но за какво ви е?
- Вече три години никой не ме следи, а така ми се иска!
Един мъж си копаел в градината и изведнъж идва съседът му и му казва:
- Жена ти умря! Идвай да я погребем.
Мъжът не казал нищо и продължил да копае.
Съседът му се развикал:
- Ей, чули ме - жена ти умря! Идвай да я погребем.
- Първо работата, после удоволствията. - казал мъжът и продължил да копае.
Вечерта той отишъл на гробищата, намерил гроба на жена си и започнал да я оплаква:
- Защо ме остави, не мога да живея без тебе! Искам да се върнеш!
През това време една къртица започната да разрива земята на гроба. Мъжът я видял, скочил отгоре й и се развикал:
- Стига ма, ти от майтап на разбираш ли?