Събрали се трима градинари да обсъждат чия ябълка е най-голяма.
- Първият казал - Моята ябълка е като една
тиква.
- Вторият казал - Моята ябълка не може да се
събере в една каруца.
- Третият казал - Вашите са нищо. От моята ябълка
излезе един червей и изяде коня.
Прасчо и зайко били слепи. Един ден решили чрез опипване да разберат какви животни са съответно. Пръв бил прасчо, заопипвал той зайко и казвал:
- Аууу какви хубави ушенца, ауу и каква пухкава опашка и каква мека козинка, ти май си зайче!
Зайко се зарадвал, заподскачал наоколо като се блъскал в дърветата разбира се! След което той заопипвал прасчо:
- Бляях каква четина, бляях и каква дзурла аау и копита имаш!
Прасчо заревал:
- УЖАС АЗ СЪМ НЕГЪР!!!