Полицай патрулира по улиците на ЮАР. По едно време вижда една бесилка, на нея виси труп на негър без крайници, с избодени очи и отрязан език. Обажда се по радиостанцията:
- Ало колеги, открих едно много жестоко самоубиство ...
Двама равини се срещат пред синагогата в събота.
- Да знаеш, какво чудо ми се случи днес! Вървя си аз по пътя за синагогата и заваля дъжд. Но как да си разтворя чадъра - нали е събота? Боже, помогни ми, казвам! И става чудо: отляво дъжд, отдясно дъжд, а по средата слънчева пътека.
- Това е нищо - казал другия. - Вървя аз насам и гледам кюлче злато на земята. Но как да го вдигна - нали е събота? И стана чудо: отляво събота, отдясно събота, а по средата - петък!