Решил един българин да участва в конни надбягвания, които се провеждат пред кралицата. Отива човека, печели - второ място. Обявяват наградите.
- Класиралият се на пето място печели 50 000 лири.
Българина откачил:
- Леле, щом пето място печели толкова... Малееее... Аз, колко ли ще взема?
- Четвърто място - 100 000 лири.
- Оле майко, този на четвърто - 100 000, ами аз....
- Трето място - 250 000 лири.
Нашият изтръпнал в очакване. Обявяват неговата награда:
- Второ място - целуване ръка на Кралицата!
Човека побеснял и извикал:
- Е..х таз кралица.
От трибуната се чува глас:
- О, съжалявам, господине. Това е за първо място.
Мъж при психиатъра:
- Докторе, имам сериозен проблем. Щом легна да спя и ми се струва, че някой лежи под кревата. Като се мушна под кревата пък ми се струва, че някой лежи отгоре. И така по цяла нощ: отдолу, отгоре, отдолу, отгоре. Не мога да спя, моля ви, помогнете ми!
- Този проблем е много сериозен! - отговорил психиатърът. - Мисля, че лечението му ще трае около две години. Ще трябва да идвате три пъти седмично и ви гарантирам, че ще се излекувате.
- И колко ще струва това?
- Ами по 50 лева за визита.
Мъжът благодарил и си тръгнал. След шест месеца психиатърът го среща на улицата.
- Защо не дойдохте да се лекувате при мен? - попитал той.
- За по 50 лева на визита? Барманът в моя бар ме излекува само за 10 лева еднократно.
- Е, как така?
- Ами посъветва ме да отрежа краката на леглото!