Баба отива на лекар.
- Докторе, имам проблем. Постоянно пърдя. Но не това е проблемът. Няма нито миризма, нито звук. Доказателство за това е, че пръднах в кабинета Ви около 20 пъти и нищо.
Лекарят помислил малко и казал:
- Ето, вземете това хапче и елате след седмица.
Една седмица по-късно...
- Докторе, какво ми дадохте? Усещам ужасна смрад!
- Това е чудесно! Излекувахме обонянието Ви, а сега наред е слуха.
Жаргонен сонет
Езикът ни, брат, е адски готин -
за плямпане направо е трепач!
То мухабети, лафове страхотни -
пинизи и за густо, и за плач!
Но най ги кльопам звънките му звуци,
когато се попържаме - върха!
Надай уше и те ти кеф на буци -
фелацио жестоко за духа!
Език на Кондьо, Джаго и Камата,
на Джанго Зе, Ъпсурт и Уикеда!
Ти, намбър уан от всички на земята,
каква ли почест аз да ти отдам?
... След всичкото, което прозвуча,
ще взема в твоя чест да помълча.