Едно момченце се прибира у дома си от детската градина. Майка му го пита как е минал денят. То отговаря:
- Ами, нищо особено, само дето на връщане един чичко каза, че ако му лапна пишката ще ми купи ееей тия маратонки.
В градски автобус влиза дама. Оглежда се, но свободни седалки няма, а повечето от седналите са мъже. Изчаква малко някой да й предложи место за сядане, но никой не го прави. Тогава дамата казва високо:
- Няма ли кавалери в автобуса?
Прозвучава мъжки глас:
- Госпожо, кавалери има. Места няма!