На входа на едно село автомобил пропада в дълбока канавка
пълна с вода. Местен жител изтегля колата с трактор и иска
хиляда динара.
- Не е ли много скъпо? - пита шофьорът.
- Как ще е скъпо? Знаете ли, колко ми струва да поддържам
канавката непрекъснато пълна с вода!
Попитала веднъж учителката:
- Деца, кое от вас ще ми каже, за какво се използва електрическият ток?
Иванчо пръв вдигнал ръка и тя от немай къде го вдигнала да отговори.
- За ядене Госпожо!
- Е как така за ядене бе, Иванчо - учудено попитала госпажата.
- Ми е така, тате вика на мама всяка вечер, гаси тока и го лапай!