Един рицар трябвало да замине на война. Тогава той сложил девствен пояс на жена си и повикал най-верния си приятел. "Ето ти ключа от най-голямото ми съкровище - казал му той. - Давам ти го, защото не се съмнявам в твоята честност. Ако не се върна, отключи пояса една година след моята смърт." Тръгнал рицарят и след малко дочул конски тропот. Приятелят му препускал стремително след него. "Какво има? - попитал рицарят. "Станала е грешка, сър. Дали сте ми друг ключ!"
Да пием за верните приятели!
Два депутата от Народното събрание си говорят:
- Вече втори мандат сме депутати, станахме приятели и мога да ти кажа нещо много важно!
- Казвай!
- Те са лоша и хубава вест.
- Почвай с лошата!
- Ами докато ние с теб сме заети в събранието, жените ни са се сдружили и са станали лезбийки!
- А хубавата?
- Ами от средата на втория мандат от ден на ден все повече и повече ми харесваш...