Седи един на брега на езерото и замислено гледа във водата. Минават рибари и решават да се пошегуват:
- Какво се любуваш,бе Нарцис?
Мъжът се обърнал и тъжно казал:
- Не виждате ли, че аз не съм Нарцис. Аз съм Бойко(името не е случайно избрано;-)
- Как можеш да хванеш заек с голи ръце?
- Взимаш един плосък камък, поръсваш го в червен пипер и го оставяш в гората, като го наблюдаваш. Като дойде заека той подушва камъка, шмръква малко от пипера и киха. Когато кихне си удря главата в камъка и е зашеметен. В този момент трябва да го хванеш!