Ученичка пише съчинение по английски език, мъчейки се да зададе въпроса "Как е времето там?".
След дълги опити, тя пише "Wath vremeto tam?", след което отговаря "Soono!"...
Иванчо седи в час по български и яде баничка. Учителката:
- Иванчо, ти не знаеш ли, че по време на урок не трябва да се яде баничка? Между другото в какъв род е "баничка"?
- В мъжки, госпожо!
- И защо?
- Защото е с яйца!