Заваляло дъжд. Под една стряха се скрили един милиционер и един студент. Милиционераът ядял геврек, а студентът четял вестник. Минало едно куче. Милиционерът решил да се изгаври, отчупил парче от геврека и казал:
- Яж, да не си гладен като тоя студент.
Студента откъснал парче вестник и отвърнал:
- На, чети, да не си тъп като тоя милиционер.
Двама алпинисти, единия заеквал, тръгнали да изкачват планина. На половината път този дето заеквал казал:
- З-з-з-з-з-з...
- Като стигнем горе ще ми кажеш! - Казал другия.
Стигнали горе:
- Ай кажи ся.
- З-з-з-з-забравихме палатките долу.
И тръгнали обратно на долу. На половината път тоз дето заеквал казал:
- М-м-м-м-м...
- Като стигнем долу ще ми кажеш!
Стигнали долу:
- Ай кажи ся.
- М-м-м-м-майтап