Трима студенти се явяват на изпит. Професорът пита първия:
- Колега, какъв е баща ви?
- Монархист.
- Кога е основана България?
- През 681 година.
- Отлично. А вашият баща какъв е, колега?
- Комунист.
- Кога е основана България?
- На 9 септември 1944 година!
- Добре, колега и вие взимате изпита.
- А вашият баща какъв е?
- От СДС.
- Кой хвърли атомната бомба в Хирошима?
- Американците.
- Колко жертви имаше?
- 360 000 души.
- Поименно, колега, поименно.
Пращат един борец на специална мисия в Щатите. Той обаче не знае английски.
Пита шефа си:
- Абе шефе, ами аз как ще се разбирам с хората?
- Няма страшно. Английския е като българския само го говориш по-бавно,
освен това на летището ще те чака човек така че ще се оправиш лесно.
Каца той на летището в Щатите, вижда човека който го чака и отива при него.
- Здррааввеей, ааз ссъъм ббоорреец оот Ббъъъллггааррия и иддвваам дда ииззппъъллння ссппееецциииааллнна ммиисссииия.
- Здррааввеей, и ааз ссъъм ббоорреец оот Ббъъллггааррия и иддвваам дда те пооссрреееещнна.
- Дооббрре дде, щоом аааз ссъъм ббооррееец ооот Ббъъллггаааррииия и тти сси ббооррееец оот Ббъълллггааарриия, заащо ттооггаавва сси ггооввоорриим нна аааннггллииййсскки?