Една обувна фабрика изпратила двама търговски пътници в Африка, за да изследват възможностите за продажба на обувки. След известно време единият се обажда с телеграма:
"Утре се връщам. Продажби абсолютно невъзможни. Всички ходят боси."
Вторият също изпраща телеграма:
"Оставам тук. Идеални възможности. Всички ходят боси."
Двама македонци отиват на кръчма. Яли, пили на корем и тръгнали да си ходят. Идва сервитьорът и им носи сметката. Първият македонец разтворил палтото, а отдолу в пояса затъкнати пищови, ножове и т.н. и с кръвнишки поглед запитал:
- Ма ние кво сега, ке плащаме ли у тая кръчма?
Сервитьорът погледнал пищовите, видял му погледа и отговорил:
- Нема, нема. За сметка на заведението ке е.
Тогава вторият запретнал и той палтото, отдолу пак цял арсенал, направил още по-кръвнишки поглед и запитал:
- Аааа ресто ке има ли?