Един отива на шофьорски изпит.Влиза в колата и веднага след като седнал, изпитвашия му казал:
- Благодаря, но не взехте изпита.Ще трябва да се явите друг път.
А онзи:
- Как така?Аз едвам съм седнал и вече...
- Да, но седнахте на задната седалка.
Срещат се българско и американско врабче на границата. Българското пита:
- Ти си американско врабче, защо идваш у нас в България?
- Ами чух, че у вас има демокрация, аз искам да се срещна с вашите врабчета, да си почуруликам на воля. А ти защо си тръгнал извън България?
- Ами аз пък се начуруликах, сега съм тръгнал да покълва нещо.