Отива някакъв тип на гости при свой приятел - шеф на полицията. Пият си двамата кафето в кабинета на шефа изведнъж той вика:
- Карнобат!
Двама полицаи изскачат от единия и влизат в другия гардероб на стаята. След малко пак "Карнобат" и ония излизат от гардероба и се връщат в първия. Това се повтаря три-четири пъти. Накрая гостът не издържал и попитал:
- Абе, защо тия хора се местят от единия гардероб в другия?
- Ще ги пращам в командировка другата седмица, но в Карнобат ще трябва да сменят влака та ги тренирам...
Прибира се един мъж в къщи и заварва жена си с друг в леглото.
Много се ядосал, извадил пушката и я насочил към него:
- Ей сега ш`ти пръсна топките.
Любовника:
- Моля ти се недей, дай ми поне някакъв шанс.
- Е добре, разклати ги...!