Лежи на смъртно легло старецът Онаний, а около него тъжни стоят внуците му - до един мъжаги. Лежи Онаний и напевно нарежда:
- Умря Ленин и с него умря ленинизмът... Умря Сталин, а с него и сталинизмът... Умре ли Онаний...
Внуците в хор:
- Не умирай, дядо!!!
Доктор предписва на един полицай да се лекува със свещички. Когато болният се прибира вкъщи той вече е забравил как трябва да се приемат те и се обажда на лекаря. "Свещичките се поставят анално", казва докторът и затваря телефона. Недоразбрал, полицаят се обажда отново на доктора по същия въпрос. "Поставете си свещичките ректално", казва този път докторът видимо раздразнен и поставя слушалката обратно на телефона. Изпаднал в недоумение полицаят се обажда още веднъж. "Натикайте си тези свещички в задника!", изкрещява докторът и тръшва телефона. Окончателно объркан полицаят също затваря телефона. "Обясни ли ти как се слагат свещичките?", любопитства жената на полицая. "Не", казва полицаят. "Днес явно е много раздразнителен".