Кит плува вкръг около самка и с упрек говори:
- Колко страни по света, стотици екологически организации, сума ти политически лидери, милиони хора - всички се борят за това, нашият вид да продължи да съществува, а ти ми разправяш - "Главата ме боли...".
Капитан записал в корабния дневник:
"Боцманът днес беше пиян".
Като разбрал боцманът се ядосал и уточнил, че това е единственият случай
. - Наистина много съжалявам - казал капитанът, - но аз съм длъжен да отбелязвам всички извънредни ситуации, които стават на кораба.
След няколко дни, когато дежурен бил боцманът, той записал в дневника:
"Днес капитанът беше трезвен"...