Млада майка с невръстно дете пътува в автобус, а на съседната седалка бай Славчо. Майката ще кърми детето, но то се дърпа. Тя му говори:
- Не се дърпай, че ще дам на чичкото - детето обаче продължава да се дърпа.
- Не се дърпай, че ще дам на чичкото.
По някое време бай Славчо не издържа:
- Моме, айде стига си се канила, щото трета спирка пропускам.
- Тате, може ли да ти взема ключовете от колата? - моли абитуриент баща си. - Искам да се похваля пред съучениците си, че карам кола за двадесет хиляди.
- Ето ти един лев, - казва Генко, - и се похавали, че се возиш на автобус, който струва двеста хиляди.