- Значи, ето какво е станало...
- Ама ние вече казахме, че е било на втория оглед...
- Не може! Значи на първия се е случило...
(из работно съвещание на МВР по нашумял случай)
Трима надрусани чакат такси. Преди това се уговарят:
- Ей, сега като се качим в таксито, дръжте се нормално, да не ни усети шофьора!
- Казал единия.
Другите двама се съгласили. Минало такси, спрели го те и се качили. По едно време шофьора се обадил:
- Абе момчета, вие да не сте друсани?
- Как позна, бе шефе?
- Ами как, седите и тримата на предната седалка и мълчите!