Печени чушки с прясно мляко
Подготовка: 30 мин. Готвене: 30 мин. Порции: 6
Продукти
- • чушки
- • домати
- • захар
- • плясно мляко
- • чесън
- • брашно
- • магданоз
- • черен пипер
- • олио
- • сол
Чушките се изпичат, обелват се, може със семето, без семето, цели, нарязани на ленти според вкуса.<br><br>
Доматите се запържват с олио, добавя се брашното, прясното мляко, чесънът, черният пипер, захарта. Сместа става розово кремообразна, когато заври се слагат чушките. <br><br>
Да поври още 20-30 мин. до желаната гъстота. Накрая след свалянето от огъня се слага солта и магданозът, нарязан на ситно.<br><br>
Вкусна е да се яде и топла и студена. <br><br>
Приятен апатит! <br><br>
Предлагам Ви моята рецепта, която знам от моята свекърва, която беше страхотна готвачка. Това ястие се прави май само в Северна България, защото където и да отида и да го сготвя, не са го правили или опитвали. Количествата, който давам са за около 6 порции, в зависимост по-колко чушки ще сложите на човек.








