Здравословна и вкусна пролетна супа
Подготовка: 20 мин. Готвене: 40 мин. Порции: 6
Продукти
- • пилешко месо
- • спанак
- • тиквички
- • лук
- • моркови
- • чушки
- • гъби
- • булгур
- • домати
- • зехтин
- • магданоз
- • копър
- • сол
- • черен пипер
- • индийско орехче
- • джинджифил
- • естрагон
В подходяща тенджера сипете 1.5 литра вода и поставете на котлона. <br><br>
Лукът се нарязва на полумесеци като за кавърма и после се накъсва/съблича на отделни парченца. <br><br>
Морковът се нарязва на ивички. Поставят се във вече загрятата вода, както и нарязаните на ситно дръжки от копъра и магданоза. <br><br>
Като заври се слагат хималайската сол и измития булгур. <br>
Гъбите, пиперката /може и червена за повече колорит/ и тиквичката се нарязват на ивички. <br><br>
Изсипват се в тенджерата след като булгура е поомекнал, а тиквичката малко по-късно, малко преди пилешкото /без кожа и мазнини/ и спанака, които се слагат, заедно със зехтина, след като булгура вече се е сварил. <br><br>
Минутка преди да се изключи котлона, се подправя с черния пипер, индийското орехче, джинджифила и тароса и се добавят нарязаните на ситно листа на копъра и магданоза.<br><br>
Мнооого вкусно!








