Ванилов крем пай с кайсии
Подготовка: 30 мин. Готвене: 40 мин.
Продукти
- • бисквити
- • захар
- • захар
- • нишесте
- • сол
- • прясно мляко
- • яйца
- • яйца
- • масло
- • масло
- • ванилия
- • шоколад
- • пудра захар
- • желатин
- • кайсии
Натрошете на фини трохи бисквитите и ги смесете с 1/4 чаша захар и 1/2 чаша стопено масло. Омесете добре и разстелете сместа във форма за пай - притискайте добре към краищата.<br><br>
Загрейте фурната на 180 градуса, а през това време оставете блата на студено за 20 минути. Сложете го да се изпече за 10 минути.<br><br>
В тенджерка смесете 3/4 чаша захар, царевичното нишесте, солта, млякото, яйцето и жълтъците. Оставете кремът да заври, като го бъркате постоянно в продължение на 8 минути. След това махнете от котлона и добавете 2 с. л. масло и екстракта от ванилия.<br><br>
Нарежете шоколада на парченца и го разтопете внимателно в микровълнова - трябва да се получи гладка течност. Смесете я с една чаша от ваниловия крем и намажете с тази смес блата за ваниловия пай. Останалия крем се изсипва отгоре. <br><br>
Оставете пая да стегне за около 3 часа. Отцедете компота от плодовете и сложете течността да се загрее на котлона. През това време разтворете желатина в малко вода. След половин час разтворете желатина в кайсиевия сок и оттеглете от котлона. <br><br>
Наредете плодовете върху пая, полейте с желатина и веднага сложете на студено да стегне.








