Учителката дала домашно на класа да напише всеки по едно стихотворение.
На следващия ден Марийка става и чете:
- Вчера скочих във водата и си намокрих колената.
- Добре - казала учителката - не е много лирично, но все пак си разбрала за римата. А сега ти, Иванчо.
Иванчо става и чете:
- Вчера скочих в саламура и си намокрих... кокалчетата.
- А бе, Иванчо, то няма рима - казала учителката.
- Ами малко беше саламурата, госпожо.
Носителят на наградата „Будител на годината“ - Димитър Гилев
Vili19,618 прегледа1 коментара
Учителят по история от Свиленград Димитър Гилев спечели призът „Будител на годината“. Отличието му бе връчено след гласуване на публиката в националната обществена кампания на БНР. Младият преподавател е популярен с интересните си методи на обучение. Облича се като хайдутин или четник, за да привлече вниманието на децата. Той е и създател на интернет платформа „Древна България“. В нея има близо 2000 публикации и видеа, които се споделят от българи в цял свят.
Коментари (1)