Шоколадов сладкиш Савската царица
Подготовка: 25 мин. Готвене: 25 мин.
Продукти
- • бадеми
- • шоколад
- • яйца
- • пудра захар
- • ром
- • масло
- • царевично брашно
- • сол
- • сметана
- • захар
- • мента
Натрошете шоколада и го разтопете на водна баня заедно с маслото, рома/кафето и пудрата захар. Оставете го леко да се охлади и през това време разделете жълтъците от белтъците. <br><br>
Разбийте жълтъците, бадемите и царевичното нишесте и ги разбъркайте към шоколада. Отделно разбийте белтъците с щипка сол на твърд сняг и внимателно объркайте към шоколадовата смес. <br><br>
Сипете сместа в малка намаслена форма с диаметър около 18 см. Сложете да се изпече в загряна на 180 градуса фурна за около 15-20 минути. Не препичайте сладкиша, защото трябва да остане леко влажен. <br><br>
Оставете го да се охлади постепенно в отворената фурна. Поднесете сладкиша с разбитата със захарта сметана и украсете със стрък мента. <br>








