Сладкиш с мандарини и крем сабайон
Подготовка: 25 мин. Готвене: 40 мин. Порции: 8
Продукти
- • брашно
- • кайсиев конфитюр
- • бутер тесто
- • захар
- • мандарини
- • олио
- • пудра захар
- • яйца 5 бр.
- • бяло вино
Фурната се загрява на 200 градуса. Тестото се разточва тънко и се слага в тава, намазана с олио. Върху него се изсипва брашното, смесено с една супена лъжица захар. <br><br>
Мандарините се обелват, разделят се на парченца и се слагат върху тестото на редове. Ако е останало тесто, от него се правят фитили и се слагат между редовете мандарини. <br><br>
Поръсват се с останалата захар и сладкишът се пече 30 минути. Готовият сладкиш се намазва с конфитюр. <br><br>
Приготвя се крем, като жълтъците се смесват с виното и захарта и се варят 10 минути на водна баня при непрекъснато бъркане. Свалят се от котлона и се разбиват още 3 минути. Сладкишът се сервира заедно с крема.








