Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Капитанът на "Титаник" бил пиян по време на катастрофата

5,904 прегледа

Наскоро открито писмо на пътничка разкрива тайна отпреди век

Капитанът на лайнера Едуард Смит "Титаник" в момента на сблъсъка с айсберга може да е бил пиян, пише РИА новости.

В наскоро открито писмо на Емили Ричардс, една от малкото оцелели от трагедията отпреди 100 години, твърди, че капитанът на най-големя пътнически кораб на своето време е бил пиян. Жената пише до свекървата си за вината на Смит. Според Емили Смит бил забелязан в бара и пиел. Тогава командването на "Титаник" е било поето от друг член на екипажа, твърди жената. Твърденията на Емили Ричардс не се потвърждават от други свидетели на трагедията. Очевидци съобщават как Смит е потънал заедно с другите над 1500 жертви.

"Титаник" потъва на 14 април 1912 г. при първия си рейс в Атлантическия океан.

Видео по темата

Източник: novini.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!