Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

„Евридика“ са като олимпийците

3,368 прегледа
Първомай | Първомай
0

„Да изпратим тези красиви момичета с аплодисменти“ – единствено за танцьорките на „Евридика“ водещата  в Пазарджик е излязла от рутинното обявяване на следващият участник. На принципа на олимпийците „важно е да се участва“, първомайският танцов състав взе участие в III- национален танцов фестивал „Тракийска броеница“. 80 формации от цяла България се надиграваха там. Една част от тях с професионални ръководители, други- абсолютно начинаещи, но всички обединени от любовта си към народните хора. Единствено нашите момичета са представили „Варненско хоро“, а Пазарджишката им копаница толкова добре са я  изиграли, че  са им завидяли всички присъстващи хореографи.

Ръководител  на „Евридика“ е Ваня Димитрова. От години млади и стари ентусиасти се събират в салона на СОУ“Проф. д-р Асен Златаров“ . От миналата година започват да участват и в национални прегледи и фестивали. Казват, че е страхотно преживяването да излезеш на сцена, а и да се равняваш с другите. През тази година по тяхна идея и със съдействието на Татяна Вълчева е направен и първият празник на фолклорния танц в рамките на майските празници. За 2012-та  се надяват това да стане събитие, в което да участват състави и от други населени места.

Теди Кирякова

Видео по темата

Източник: Parvomai.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!