Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Клиенти платиха с фалшиви банкноти в Пловдив и Първомай, полицията разследва

3,883 прегледа
Първомай | Галина Делинова
0

В неделя в Пето РУ е постъпил сигнал за засечена фалшива банкнота от 20 евро в оборота на голяма търговска верига на бул. „Цариградско шосе“ в Пловдив. При предприетите полицейски действия е установена самоличността на клиентката, която се е разплатила с подправената банкнота на каса, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Пловдив.

Вчера по подобен сигнал са реагирали и служителите на реда в Първомай, след като мъж е внесъл фалшива банкнота с номинал 50 евро в офис на лицензиран оператор на платежни услуги.


И в двата случая банкнотите са иззети и предадени за експертиза. Образувани са досъдебни производства за престъпление от Наказателния кодекс под наблюдението на Окръжна прокуратура – Пловдив.

Фалшифицирането на парични знаци представлява сериозна заплаха за финансовата система и пряко засяга сигурността на гражданите. 

 

Източник: Дарик
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!