Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Бързото хранене е вредно колкото цигарите

3,087 прегледа
Любопитно | Таня Тодорова
0

Вашингтонската организация на лекарите излезе със становище за вредата от бързото хранене и в частност консумацията на хот-дог.

Тази бърза закуска е с повишено съдържание на сол и застрашава сърдечно-съдовата система, но освен това учените я смятат за причинител на рака на дебелото черво.

Експертът Сюзън Левин сравнява вредата от непрекъснатото ядене на хот-дог с вредата от цигарите.

За да оповести на хората този факт, лекарската организация реши да го направи чрез реклама. Така се появил билборд с надпис: „Внимание! Ход-догът може да влоши вашето здраве.” А картинката изобразява сандвич със стърчащи от него цигари.

Чрез този образ специалистите искат да привлекат вниманието на хората върху проблема с рака на дебелото черво. По мнението на специалиста Сюзън Левин, фаст фуд храната трябва да се продава като цигарите с предупредителен надпис.

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!