Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Българските бадминтонисти спечелиха балканската титла при момичетата и момчетата до 15 години

3,304 прегледа
Първомай | Първомай
0

Отлично се представиха българските бадминтонисти на провелата се Балканиада за момчета и момичета под 15 години в зала „Булконс“, Първомай.

Тренираният от Илиян Кръстев отбор завоюва титлата в отборната надпревара като не остави никакви шансове на съперниците си от Румъния, Македония и Гърция.

Българчетата завоюваха първите места и във всички останали дисциплини: Георги Рупцов е първи на сингъл момчета, Елена Попиванова при момичетата, на двойки момчета Стилян Нановски и Гeoрги Рупцов, при момичетата – Елена Попиванова и Симай Мехмедова, а при смесените двойки Симай Мехмедова и Стилиян Нановски. Всички те са състезатели на „Атлет“, Първомай.

Сребърните места също са за българските състезатели, с изключение при двойките момчета.

Първомайските състезатели бяха подкрепени от най-добрите бадминтонисти от Стара Загора, Хасково и Русе.

Отлична оценка получи и цялостната организация на състезанието, проведено под ръководството на Илиян Кръстев и под главното съдийство на Виктор Пейчев.

Междувременно Михаела Чепишева на сингъл и в двойка с Цвети Поптодорова стигнаха до четвъртфиналите на турнира YONEX DUTCH OPEN 2024 в Нидерландия, което им донесе точки за световната ранглиста.

Теодора Кирякова

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!