Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Устовци търсят помощ за новообразувала се пещера от всички институции, те пък си препращат писмата между тях

1,551 прегледа
Смолян | Анелия Веселинова
0

 ИК „За  Устово”, сигнализира всички възможни институции и екс-депутати за проблема с новообразувалата се пещера в района на Пазлак. Огромната пропаст-пещера с тунел зейна преди дни в имота на Димитър Илиев. От тогава семейството му живее в притеснение и страх. От инициативния комитет настояват за спешно обследване на пещерата.В следствие на пропадането се е образувала каверна с дълбочина над 23 метра. Гелог и спелеолог били извикани на място, които излезнали със становище, че  ситуацията е сериозна . Специалистите са категорични, че трябва да се направи пълно обследване на района ,  за да се предотвратят потенциални инциденти с хора, включително и нови пропадания.Отворът на пещерата е обхванал площ от 6 кв. м. и постоянно се увеличава.Намира се на метри от къщите и на разстояние от 2 метра от пътя, водещ към Пречиствателна станция за питейни води „Хубча”.Карстова пещера е точно над тунела на Главна пътна комуникация – Смолян. Преди намесата на комитета Димитър Илиев също е изпратил писма до  МРРБ, МВР, МОСВ, МКВП към МС, Областна администрация – Смолян, Община Смолян. До момента обаче не са предприети никакви мерки, казват от комитета. От там допълват, че единственото, което Община Смолян е предприела, е да препрати сигнала до същите институции,които вече са уведомени от Илиев.  Карстовата пещера се е отворила преди дни и погълнала имуществото на Илиев. По чудо по време на пропаденото е нямало хора.

 
 
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!