Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Служители и граждани ще влизат в Общината със зелен сертификат

8,732 прегледа
Първомай | Първомай
0

От днес служителите на Общинска администрация и граждани над 18 години ще влизат в сградата на община Първомай само след представяне на зелен сертификат или редовен документ за преболедуване от ковид.

Заповедта е на кмета на общината, а решението е взето на фона на повишаване на заболеваемостта и настъпването на варианта омикрон.

Заповедта не се отнася до гражданите, които посещават  фронт офиса и до куриерите.

Администраторите имат срок до 12 януари да представят сертификат. След това алтернативата е  три пъти седмично да се тестват за инфекция с коронавирус. За процедурата ще се използват предоставените от държавата средства за борба с пандемията. 

Кметът на общината Николай Митков призовава гражданите за масова ваксинация. Това, според него, е единственият начин да се противопоставим на вируса. 

Теодора Кирякова

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!