Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Илон Мъск иска база на Марс до десет години

4,794 прегледа
Технологии | Таня Тодорова
3

Илон Мъск повтори отново голямата цел на човечеството и на неговата компания SpaceX в частност - да има функционален град на Марс в следващите десет години. Мъск припомни, че ракетата Starship, предназначена за пътувания до Червената планета, в момента се разработва в базата на SpaceX в Бока Чика, щата Тексас.

Дали компанията на Мъск ще успее да постигне тази амбициозна цел, все още предстои да видим. Милиардерът е известен с амбициозния и оптимистичен календар, който чертае. Преди време Мъск твърдеше, че капсулата Red Dragon ще може да кацне на Марс през 2018 г.; проектът изобщо беше прекратен през 2017 г. Сегашната идея на Мъск е поредица от ракети Starship постоянно да изпращат провизии, оборудване и хора до колония на Марс, която ще се нарича Mars Base Alpha.

Според дизайна на Мъск ракетата ще бъде гъвкава машина с най-различни функции и версии. Сред тях има такава за презареждане, за масов транспорт на хора и за пренос на хора и товари между две точки на Земята. Ако бъде избрана от NASA, версия на ракетата, наречена Lunar Starship, дори ще заведе хора на Луната.

Видео по темата

Източник: hicomm.bg
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (3)

мяууу
Съвсем скоро тоя ще го съдят за създадената пирамида. Прибра милиардите на простите кравари. Разказва им невероятни приказки за космоса. А с прибраните пари си купува биткойни които също са пирамида. Идват интересни години.
Били иглата
Кой те пита кой номер гащи носиш ?
до били
Още едно холивудско филмирано копеле. Ако го пратиш на село за седмица и ще умре от глад ама на марс щял да ходи. Гледайте су още холивуд тъпанари