Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Брат и сестра от Първомай са сред лауреатите на Наградата за благородство и доблест

14,391 прегледа
Първомай | Първомай
12

Калояна и Ивайло Налбантови са носители на Национална младежка награда за проявено благородство и доблест за 2018-а година.

Наградата е учредена през 2017 г., за да отличи по специален начин благородството, сътворено от деца и млади хора и за да подчертае доблестта, която младите в България носят и разпространяват.
11-годишната Калояна и 17-годишният Ивайло са единствените брат и сестра между 20-те носители на Наградата за тази година.

Номинирани са от Центъра за обществена подкрепа, където двамата се доброволци от няколко години. Калояна и Ивайло са детските лица на Доброволческата програма на "Соник Старт" в региона, участвайки в десетки публични събития в подкрепа на социално значими каузи. Работят активно с деца в неравностойно положение и с младежи и възрастни в нужда от социално подпомагане в град Първомай. Калояна помага на потребители на социалните услуги да усвояват правилата и играта на бадминтон, а Ивайло предава знанията и опита си в областта на изобразителното изкуство. Двамата вярват, че всяко усилие за равния старт на децата в България си струва и трябва да се прави ежедневно.

Годишната церемония по награждаването се домакинства от Симеон Сакскобургготски и ще се проведе в резиденция Врана на 11 юни. 

Теодора Кирякова

Видео по темата

Източник: Haskovo.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (12)

Аверче
Така и не разбрах на кого са предавани тия знания за изкуство и бадминтон като никой над 18 няма да тръгне да си търси хора които да ги учат да рисуват или да играят бадминтон нека правят нещо по-добро за всички хора като дарения на храна,пари,дрехи и неща които хора в общината не могат да си позволят благодарение на високите заплати и бонусната система на ачката папазов-здрастито и тогава да получават такива “престижни” награди които съществуват от една година и най-вече да правят даренията за самите себе си за свое удовлетворение а не за награди и под такива които не могат да си позволят елементарните нужди нямам предвид циганите щото циганите папазчето достатъчно ги угоява 😘😘😘 ✌️✌️
ха-ха
Ха-ха-ха! Дори няма нужда от коментар! Някой хора нямат спирка. Поне да не сме от един град и да не знаем за каква доблест става дума. Каква глупост още ще измислите?????
Даниела Стоянова
Господа, анонимници, доблестните хора не се крият зад никнеймове.
Въпрос
А вие госпожо, да не би да си написахте истинското име?
Запознат.
Каква доблест бе хора,какви пет лева. Пълен смях.Само като видите от какво доблестно потекло са дано да не са като тях.За какъв равен старт говорите бе.Техния род винаги е тикан и е ходатайствано за тях. Това ли е равния старт.
Няма нужда
Още един пример от нашия град, как хората с връзки лансират децата си! Тези две чада са трето поколение номенклатура и нищо повече. Две награждавате, а 200 бягат за чужбина! Заради подобни номенклатурни и кмето-краставичарски истории на 99 процента от младите не им се живее в Първомай!
има нужда
Браво деца! Не познавам Калояна, но Ивайло има толкова много енергия, умения и знания. Изобщо не се учудвам, че е доброволец. Браво и на родитлите!
Нужда от нужник
На който родителите му имат пари и връзки го бутат напред по разни конкурси и конкурсчета, както самите те са били бутани от ДКМС и БКП, после и от БСП!!! Равен шанс няма, няма и да има! Едно дете израснало в сирашки дом има ли връзките и финансовите възможности на родителите на деца от трето поколение номенклатура???
Лудото Коле
аз нямам нищо против тези две деца, НО няма да крия че е дразеща ситуацията с връзкарството. Специално в Първомай без него е много много трудно да се успее, в което и да е начинание. Ясно, е че няма как гр. Първомай да е "оазиса" на добрия и просперитетен живот в България, но положението можеше да бъде далеч по-оптимистично от сегашното!! Нищо, важното е, че всички тези фамилии и родове, които началстваха в Първомай, сега си живеят много добре, децата им си получават наградките, докато в същото време в ЛОНДОН И ОКОЛНОСТИТЕ СЕ ОФОРМИ СОЛИДНА ПЪРВОМАЙСКА КОЛОНИЯ ОТ ВСЕ МЛАДИ ХОРА, ЧИЙТО ДЕЦА СЕ РАЖДАМ ТАМ. Останалите пък са по Софията и Пловдив, НО нищо, ВАЖНОТО Е ЧЕ ВСИЧКО Е ТОЧНО!
Димитрия Костова-"ЦОП Първомай"
Засрамете се. Пак ли ще плюем. Оставете децата на бъдещето. Те най-добре знаят как, кога и колко да направят за доброволчеството. Възрастните трябва само с пример да ги водим и учим. Всичко друго е само завист, незнание и глупава суета.
Червената Соня
Запознат. или по-точно С.С., то и за теб ходатайстваха ама....
Путин
Заври си го отзад. По гнусен си от кенеф.