Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Мобилна клиника изследва и ваксинира ромчетата безплатно

3,215 прегледа
Хасково | Красимира Славова
4

Мобилната клинична лаборатория започва работа сред ромските общности. Целта е да се обхванат здравно неосигурените и такива, за които достъпът до лечебните заведения е труден, за да им се подаде адекватна превантивна помощ.

Мобилна клинична лаборатория е за безплатни изследвания, ще се ваксинират и деца, които нямат поставени до момента ваксинации. Най-напред работата започна от Харманли.

Договорът, сключен за обслужването на колела е между РЗИ Хасково и харманлийската болница.

Хората от целевите групи, към които е насочена здравната услуга, могат да проверят нивата на показателите си в изследвания за пълна кръвна картина, кръвна захар и холестерол. В лабораторията са на разположение лекар и медицински лаборант от харманлийската болница. Това съобщи управителят на МБАЛ Харманли д-р Златка Чанкова, информира община Харманли на офциалния си сайт.

Мобилната лаборатория е в Харманли са част от

дейностите за тази година, залегнали в Националната стратегия за интегриране на ромите.

Клиничните изследвания се правят със съвременна апаратура в мобилната клинична лаборатория, която по график ще бъде разполагана в различни точки на града.

Освен в Харманли, мобилната лаборатория и медицинският екип от МБАЛ Харманли ще извършват безплатни прегледи на представителите на целевата група в Любимец и Симеоновград.

 Haskovo.net

Видео по темата

Източник: Haskovo.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (4)

З
Безплатни за циганите, платени от данъкоплатците :(
Порчо
Вместо да ги ваксинират, да ги стерилизират!
хитлер
Точно това е целта на ваксината да ги стелиризира и мъже и жени-човекоподобни.
Незапознат
Това си е направо разход на време и ресурси за индивиди които биологично нямат нужда от това.Те са си ваксинирани природно.Цяла есен и зима може да са леко облечени или боси и нищо им няма.Ание сме заушени с шапки, шалове,палта и други солидни зимни атрибути.Но пак кихаме,кашляме и пълним фоаетата пред личните си лекари.