Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Паметникът на Левски в ПГСС осъмна с цветя. Учениците също отбелязаха Деня на Апостола

7,967 прегледа
Първомай | Първомай
0

За пръв път на 19 февруари  паметникът на Апостола в двора на ПГСС “Васил Левски“ осъмна с цветя. Според разказа на една от работещите в гимназията жени, във вчерашния ден,  около 17 часа група от непознати за нея хора са положили карамфилите – тихо и без официалности.

Денят за почит към  Левски в училището днес беше организиран от клуб „Народните будители и аз“ с ръководител Атанаска Петрова. Учениците подготвиха презентация, която през целия ден разказваше за делото на Апостола на свободата.

Учениците запазиха минута мълчание и сведоха глави пред подвига на Левски. Прозвучаха стихове. Тържествено, от името на учители и ученици пред паметника му беше поднесен венец.

Видео по темата

Източник: Parvomai.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!