Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Богоровци превърнаха боклуци в арт произведения

2,967 прегледа
Изложба от отпадъци бе открита днес в ЕГ "Д-р Иван Богоров"

Атрактивна изложба от отпадъчни материали бе открита днес в ЕГ "Д-р Иван Богоров" в Димитровград.

Мероприятието е посветено на деня на Земята -22 април и 20-годишния юбилей на училището.

С помощта на дърво, пластмаса, хартия Богоровци са изработили оригинални предмети и украси - рокля, нощна лампа, къщички, снежни човеци и др.

Надсловът на проявата е "Арт боклукът или умението да рециклираме с въображение".

В рамките на мероприятията, посветени на опазване на околната среда, гимназистите поставиха и 4 къщички за птици.

До Великден е предвидена още една акция- за предаване на отпадъчна хартия. С набраните средства Богоровци ще закупят бои, за да освежат пейките и беседката в училищния двор.

Dimitrovgrad.bgvesti.net

Кокичета от отпадъчни материали сътвориха Богоровци

Видео по темата

Източник: dimitrovgrad.bgvesti.net
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!