Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

В димитровградско тачат стария Бабинден

1,822 прегледа
Само в Крепост утре ще почетат бабите -акушерки, останалите ще празнуват на 21 януари

Празникът Бабинден по нов стил - на 8 януари ще бъде почетен само на едно място в Община Димитровград.

Тържество за утре стягат самодейците от НЧ "Селска пробуда" в село Крепост.

По традиция на обяд те ще покажат обичая "Подливане", като така ще почетат някогашните баби-акушерки.

В останалите села в димитровградско ще празнуват по стар стил на 21 януари, поясни Валентина Костова, която отговаря за читалищната дейност в Общината.

За пръв път тази година за празника се подготвя и клуб "Наука" в който членуват пенсионирани учители. Те също подготвят тържество за 21 януари.

Dimitrovgrad.bgvesti.net

Видео по темата

Източник: dimitrovgrad.bgvesti.net
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!