Их бин българче унд крефте
мутер мен ме е родила,
с готини блага гешефте
мойта хаймат ми е мила.
Их бин българче унд либе
мойте долари зелени,
и на Вуте да го тресна
първа фройде е за мене.
Их бин българче, ин фрайер
щад насран си аз живея,
българското в мен играе,
щом файда ме залюлее.
Их бин българче унд ваксна
в царски дни и Ново време,
зон на чалга съм прекрасна,
тохтер съм на гадно племе.
Дишай, Димитровград пуснаха песен за борбата за чист въздух
Лопо1,033 прегледа0 коментара
Гражданското обединение „Дишай, Димитровград“ публикува песен, посветена на всички димитровградчани, които не се примиряват, а отстояват правото си да дишат чист въздух.
Посланието идва след три поредни дни, в които въздухът в града бе замърсен със серен диоксид – проблем, който отново поставя въпроса за здравето и бъдещето на хората в Димитровград.
Песента е символ на гражданската позиция и на нарастващото обществено недоволство – глас на хората, които отказват да мълчат и настояват за реални решения.
Коментари (0)
Все още няма коментари. Бъди първият!