Ягодов чийзкейк със сладко
Подготовка: 45 мин. Готвене: 40 мин. Порции: 14
Продукти
- • бисквити
- • масло
- • орехи
- • канела
- • крема сирене
- • сметана
- • яйца
- • захар
- • захар
- • ванилия
- • сладко от ягоди
- • ягоди
За блата бисквитите се натрошават и се смесват със захарта, канелата и натрошените на дребно орехи. Добавя се мекото масло и се сипва във форма за торта. Притиска се хубаво, като се прави стена за ограничител на пълнежа. <br><br>
Слага се във загрята на 175 градуса фурна и се пече 10 мин. Оставя се малко да изстине. <br><br>
За пълнежа крема сиренето и яйцата се разбиват с миксер и се добавя отделно смесените захар и ванилии. Накрая се добавя сметаната и се разбърква хубаво. <br><br>
Излива се върху блата и се пече на 170 градуса 30 мин. След като изстине, се гарнира със сладко и ягоди отгоре, като ягодите се намазват със сладко или конфитюр за блясък. <br><br>
Оставя се хладилник да стегне хубаво и се консумира. <br><br>
Добър апетит!








