Ирландски ябълков сладкиш
Подготовка: 20 мин. Готвене: 60 мин. Порции: 8
Продукти
- • брашно
- • захар
- • масло
- • ябълки
- • бакпулвер
- • сол
- • индийско орехче
- • яйца
- • яйца
- • мляко
- • прясно мляко
- • прясно мляко
- • ванилия
Брашното се смесва с бакпулвера, солта и индийското орехче. Маслото се реже на парчета и се добавя към брашното. Разтрива се с ръце, докато стане на трохи. Добавят се три четвърти чаша захар и се разбърква. <br><br>
Ябълките се обелват и се режат на ситно. Добавят се към трохите и се разбъркват. <br><br>
Яйцата се смесват в отделна купа с млякото и се добавят в ябълковата смес. Тестото се излива в тавичка, намазана с мазнина и поръсена с брашно. Повърхността се заглажда и се поръсва с останалата захар. Пече се 50 минути на 175 градуса. <br><br>
Сервира се с крем, който се приготвя, като жълтъците се разбиват със захарта до пяна. Млякото се загрява до кипване и веднага се сваля от котлона. <br><br>
В жълтъците се добавят 3 супени лъжици горещо мляко и се разбърква, след което се излива на тънка струйка останалото мляко. Сместа се връща на котлона и се вари на среден огън до сгъстяване при непрекъснато бъркане. Добавя се ванилията.








