Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Извозват боклука до края на деня

1,511 прегледа
Перник | SAVINA
0
В кв. Изток сметосъбирането вече започна

До края на деня дори и и работата да продължи до късно вечерта боклукът ще бъде извозен, увери днес изпълняващият длъжността кмет на Община Перник арх. Михаил Михайлов.

Проблемът със сметосъбирането е възникнал в почивните дни, тъй като на фирмата е отказано зареждане с гориво. Причината е, че от общината не са били преведени средства към фирмата. Така целият град потъна в отпадъци.

Сутринта е проведена среща с фирмата „Стройинженеринг“ като е проведено плащане за този месец, така че фирмата да може нормално да си изпълнява задълженията си. По думите на Михайлов, сметосъбирането вече ще си върви по график.

„Разбрахме се за график за плащането. Общината ще трябва да плаща около 70 хил. лева на седмица, за да вървят нещата нормално“, каза Михайлов.

Видео по темата

Източник: perunik.com
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!