Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

НАСА откри на Луната изгубен космически апарат

3,950 прегледа
Любопитно | Таня Тодорова
0

Учени от НАСА смятат, че са открили на Луната останките от прочутия космически апарат "Лунар орбитър 2", изгубен през 1967 г., съобщи Фокс нюз.

Апаратът е изпратен на естествения спътник на Земята да картографира възможни места за кацане на мисиите "Аполо". Въпреки че мисията му не е особено успешна, "Лунар орбитър 2" успява да направи "фотографията на века" - първата снимка на Луната, която виждат учените от НАСА.

След края на мисията американската космическа агенция разбива "Лунар орбитър 2" на обратната страна на Луната - извън "полезрението" на телескопите. Това означава, че НАСА няма идея какво се е случило с апарата.

Изображение, направено от "Лунар рикънисънс орбитър", чиято мисия е подобна на тази на предшественика му, хвърля светлина върху съдбата на "Лунар орбитър 2". Снимката показва странна наподобяваща пеперуда структура, която може да се окаже мястото, където се е разбил космическият апарат.

Учените обаче не изключват и възможността следите да са от сблъсък с комета.

Видео по темата

Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!