Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

НСОРБ: 29 юли ще е Ден без найлонови торбички

2,992 прегледа
Снимка: BulPhoto

Всичките 264 общини са подкрепили кампанията срещу използването на найлонови торби. Това е станало по време на заключителната сесия на Националното сдружение на общините. Кметовете ще организират по един ден без найлонови торбички до края на юли. Местната власт е обещала 29 юли да стане Ден без найлонови торбички. Всяка от общините, включително Асеновград, ще подкрепи кампаниятаи отделно със своя собствена инициатива.

Всяка година в България се използват около 3,2 млрд. найлонови торбички. В някои общини, като например Пазарджик и Банско и Кюстендил, вече забраниха пластмасовите чантички с решения на Общинските съвети.

По предложение на Министерството на околната среда от 1 септември за всяка найлонова торбичка, тънка под 15 микрона, ще се плаща такса от 15 ст. Подобна може да се сложи и за пластмасови чинийки, чашки, лъжички, бъркалки, сламки и всички подобни изделия.

Видео по темата

Източник: asenovgrad.net
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!