Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Само националисти на колене пред Ботев

4,139 прегледа
Със стойка "За почест" хасковските военни поднесоха първия венец

Само активисти на националистическата партия „Атака“ паднаха на колене пред паметника на Ботев и така почетоха паметта, неговата и на всички герои загинали за свободна и независима България. Очевидно на останалите граждани, политици и общественици този жест се стори помпозен и прекомерен. Тържествено крачещи под траурните маршове, пред бюст паметника на Ботев венци и цветя поставиха от областна администрация, кметството, лидери на политически партии общественици и граждани. Обичайният жест за поклон пред героя, бе ръка на сърцето и скланяне на глава.

Някои от ревностните патриоти на този ден обаче смятат за уместно падането на колене пред паметта на героите. Жестът е залегнал и във военната традиция.  Съгласно нея, точно този празник се почита с минутка на колене, задължително гологлав, както личи и от вчерашния парад/виж снимка 3/.

Като преки следовници на падналите в битка за свободата и независимост, военните почитат 2-ри юни-по-особено от другите национални чествания. Ботев и другите като него са ИЗЦЯЛО българския актив в народно-освободителната ни борба. Дори и 3-ти март не е.

Тържествено слово изнесе замкмет Венко Точевски. Представителна рота на хасковският гарнизон стоя цял част „За почест“.

Г.Христов

Само активистите на Атака почетоха героя с падане на колена
Почит към Ботев от снощната заря
Венци поднесоха всички администрации и много хасковлии

Видео по темата

Източник: Haskovo.NET
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!