Незначителна облачност 20 °C
Реклама — Зона 3 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Нахраниха бедните безплатно в Димитровград

3,233 прегледа

81 бедни жители на димитровградска община без доходи днес хапнаха първия безплатен обяд по линия на проекта "Социална трапезария". Топлата храна бе доставена по обяд в четири пенсионерски клуба -Славянски, Габера, Каменец и този в кв.Черноковено, казаха пред Dimitrovgrad.bgvesti.net от социалния патронаж. От днес в продължение на половин година обядът за пенсионерите и социално слабите ще се приготвя в кухнята на патронажа. След това тя се разнася по клубовете с автомобил.

Топла храна днес получиха и 54 самотно живеещи хора и пенсионери в село Добрич, където също има социална трапезария. Пак по обяд отвори врати и кухня "Спасение" към КНСБ, където до края на март догодина храна ще получават 20 души.

Проектът "Социална трапезария" стартира на 17 септември, когато започна приема на молби. Право да кандидатстват имаха самотно живеещи лица, такива на месечно социално подпомагане в Бюрото по труда, хора без никакви доходи и пенсионери. Капацитетът от 115 места към социалната трапезария е запълнен, коментира и директорът на домашния социален патронаж в Дмитровград Любомир Филипов.

Dimitrovgrad.bgvesti.net

Видео по темата

Източник: dimitrovgrad.bgvesti.net
Сподели
Реклама — Зона 16 (728x90)
Рекламите се зареждат само от haskovo.net

Facebook коментари

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!